Přihlásit
logo_kadao logo_atom

ZA POSLEDNÍM PUCHÝŘEM DO SEMIL

Datum:15.11 - 18.11.2018

Bohužel není svátek, ale tradičně se zúčastníme zajímavé akce Klubu českých turistů. Jistě bude na srazu zajímavý program  https://www.posledni-puchyr-2018.cz/

 

Za posledním puchýřem, jak se jmenuje akce Klubu českých turistů (KČT), jsme již navštívili Lázně Bělohrad, Bučovice, Znojmo hledali kontroly a razítka do našich putovních sešitků..uvidíme, co mají pořadatelé připraveno.

Máš-li chuť, pojeď s námi navštívit kraj kolem města Semily, ve kterém jsme s oddílem ještě nebyli. Projdeme se Riegrovou stezkou, vyjdeme na vrch a rozhlednu Kozákov, prohlédneme si Skalní města v Malé skále Panteon a Drábovnu.

Letos se rýsuje možnost cestovat busem, společně s dalšími oddíly z našeho kraje.

Abychom mohli vše dobře zorganizovat, musíme pořadatelům do 20.10. nahlásit kolik nás bude a podle toho zajistit nocleh a dopravu. ZAPIŠ SE U AKCE na www.kadao.cz DO 19.10.

Počítej však s tím, že bude nutná omluvenka ve škole v pátek 18.11.

Sraz:   čtvrtek 15.11. 

Návrat:   neděle 18.11.  (čas odjezdu i příjezdu upřesníme podle dopravy - jedeme buď vlakem a doprovodné auto, busem nebo dodávkami)

Cena akce:  do 1000 Kč (předpoklad), nemáme všechny informace od pořadatelů a především nevíme, zda pojedeme busem s ostatními oddíly nebo vlakem či dodávkami. Potřebujeme znát počty našich účastníků

Z vlastních peněz si hradíš:   plavecké bazény, kina, , případně další zajímavosti + osobní výdaje

NOCLEH:  V domluvené škole, budeš spát na zemi na své karimatce, ve svém spacáku…

STRAVA:  Celý čtvrtek vlastní. Od páteční snídaně až do neděle  společná.  Vezměte si čokoládky, müssli. ovoce apod. Jídlo zajistíme na srazu v jídelně nebo  budeme kupovat tak, aby večer mohla být teplá večeře, třeba v nějaké hospůdce. Tradičně bude přes den balíček a balíček nebo šťáva s vodou. Čaj budeme vařit vždy ráno a večer.

S SEBOU:    spacák, karimatkuoblečení na noc (teplákovka + mikina)// náhradní oblečenívýbornou turistickou obuv! // ešus, „kuchyňský váček-(příbor, otvírák na konzervy, jar v malé plastové lahvičce, malou solničku, kapesní nůž, malé prkýnko na krájení), utěrku //pláštěnkukšiltovku (nebo zimní čepici), šátek, rukavice,  // lehké přezůvky do místnostisportovní obuv do tělocvičny // hyg.potřeby (zubní kartáček, pastu, náplast s polštářkem, papírové kapesníky, mýdlo, mikrotenové sáčky atd.) , ručník a plavky // baterku // drobnou hrudeník + ps.potřebyhudební nástroj, úplná KPZvazačkupeníze pro vlastní potřebu, průkazku zdrav.poj., // malý vařič (pokud máš), termosku // osobní lékárničku (vlastní léky, náplasti, kinedrily, krém na opruzeniny ad) // Jídlo a nápoj na cestu a celou středu  // mobil, MP3, foťáky - vše na vlastní zodpovědnost!!  Malý batůžek budeš potřebovat i po dobu putování.  

Město Semily s přibližně 9000 obyvateli se rozkládá na severovýchodě Čech, v podhůří západních Krkonoš, pod severovýchodním úbočím bájné hory Kozákov.

Ukážeme turistům nádherný kout naší vlasti Český ráj, který vyniká velkým množství přírodních i historických památek a to vše střeží dvě dominanty kraje Trosky a Kozákov. Z rozhledny na vrcholu Kozákova je za příznivého počasí vidět až čtvrtina Čech. Magická hora přitahuje návštěvníky nejen, krásným výhledem, ale i polodrahokamy, které se zde nacházejí, Přijdou si zde na své příznivci pěší a cyklo turistiky, vyznavači paraglidingu, geocachingu a lyžování . Na vrcholku stojí Riegrova turistická chata, kterou Klub českých turistů vybudoval a slavnostně otevřel v roce 1928, právě před 90 let.

Semilsko (nazývané také Horní Pojizeří) je kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí, kterými se proplétá řeka Jizera. V bezprostřední blízkosti města Semily je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou a Kamenického stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. O kousek dál jsou horské hřebeny, turistická střediska Krkonoš a Jizerských hor. To jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Vzpomeňte na Bučovice nebo Lázně Bělohrad.

Snad budeme opět spát v tělocvičně, zúčastníme se pochodu s razítky (snad budou?), navštívíme pěšky krásná místa v okolí, třeba bude opékání a nějaký bazén, zasportujeme, zahrajeme deskovky...bude veselo! Je potřeba se omluvit v pátek ve škole, neboť vyjedeme ve čtvrtek večer vlakem nebo busem. 

Program záleží na počasí, ale nabízí se:

- Via ferrata,  - pěšky údolím Jizery po Riegrově stezce, - návštěva sklárny, - rozhledna Kozákov, - skalní bludiště v Malé Skále atd možnosti, kterých je v okolí požehnaně. Samotný Český ráj si necháme zřejmě na jindy.

Poslední Puchýř je jedna z mála akcí KČT, které se účastníme, proto věřím (Tom), že nás pojede hodně. 

 

 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Jméno a příjmení:
Poznámka:
Tel:
Email:
Opiš:

*Prosíme o přihlašování s registrací.

Přihlašení:

1. Lucie Habrlantová
2. TOM
3. veverka
4. Bája
5. David Bohuslav
6. Zuzka Tamfalová
7. Pepina
8. Radim
9. LP
10. Kočka
11. Lilly
12. Robert
13. TeTe
14. Diviš
15. Maty
16. Marťa
17. Anča
Neregistrováni:
18. Tomáš Volný TV