Přihlásit
logo_kadao logo_atom

ZA POSLEDNÍM PUCHÝŘEM DO SEMIL

Datum:15.11 - 18.11.2018

Bohužel není svátek, ale tradičně se zúčastníme zajímavé akce Klubu českých turistů. Jistě bude na srazu zajímavý program 

https://www.posledni-puchyr-2018.cz/

 

Město Semily s přibližně 9000 obyvateli se rozkládá na severovýchodě Čech, v podhůří západních Krkonoš, pod severovýchodním úbočím bájné hory Kozákov.

Ukážeme turistům nádherný kout naší vlasti Český ráj, který vyniká velkým množství přírodních i historických památek a to vše střeží dvě dominanty kraje Trosky a Kozákov. Z rozhledny na vrcholu Kozákova je za příznivého počasí vidět až čtvrtina Čech. Magická hora přitahuje návštěvníky nejen, krásným výhledem, ale i polodrahokamy, které se zde nacházejí, Přijdou si zde na své příznivci pěší a cyklo turistiky, vyznavači paraglidingu, geocachingu a lyžování . Na vrcholku stojí Riegrova turistická chata, kterou Klub českých turistů vybudoval a slavnostně otevřel v roce 1928, právě před 90 let.

Semilsko (nazývané také Horní Pojizeří) je kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí, kterými se proplétá řeka Jizera. V bezprostřední blízkosti města Semily je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou a Kamenického stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. O kousek dál jsou horské hřebeny, turistická střediska Krkonoš a Jizerských hor. To jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Vzpomeňte na Bučovice nebo Lázně Bělohrad.

Snad budeme opět spát v tělocvičně, zúčastníme se pochodu s razítky (snad budou?), navštívíme pěšky krásná místa v okolí, třeba bude opékání a nějaký bazén, zasportujeme, zahrajeme deskovky...bude veselo! Je potřeba se omluvit v pátek ve škole, neboť vyjedeme ve čtvrtek večer vlakem nebo busem. 

Program záleží na počasí, ale nabízí se:

- Via ferrata,  - pěšky údolím Jizery po Riegrově stezce, - návštěva sklárny, - rozhledna Kozákov, - skalní bludiště v Malé Skále atd možnosti, kterých je v okolí požehnaně. Samotný Český ráj si necháme zřejmě na jindy.

Poslední Puchýř je jedna z mála akcí KČT, které se účastníme, proto věřím (Tom), že nás pojede hodně. 

 

 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Jméno a příjmení:
Poznámka:
Tel:
Email:
Opiš:

*Prosíme o přihlašování s registrací.

Přihlašení:

1. Lucie Habrlantová
2. TOM
3. veverka
Neregistrováni:
4. Tomáš Volný TV