Přihlásit
logo_kadao logo_atom

Tajuplná Asie aneb Putování Zikmunda a Hanzelky - LETNÍ STANOVÝ TÁBOR 2019 - ZBYSLAVICE

Datum:30.06 - 13.07.2019

_________________________________________________________________________

"Tento příběh začíná jako spousta legend nebo pohádek. Když jsem byl malý kluk, našel jsem někde doma v knihovně tři knížky. Dva chlapi tam na obrázcích jezdili s podivným autem po světě. A díky těm knížkám jsem si představoval spousty tehdy nevídaných věcí. Všechno to bylo tak neuvěřitelné, že jsem cestopisy zařadil někam mezi Verneovky. Ani jsem nevěděl, jestli to auto někdy existovalo, nebo je to fantazie spisovatelů, ani jestli ti pánové vůbec někdy žili. Každopádně to muselo být tak dávno, že jsem si jako prcek byl jistý, že už nežijí."

Na první cestu 22. dubna 1947 odjeli dva neznámí kluci, mladí inženýři, obchodní zástupci Tatry Kopřivnice. Domů se vrátili za tři a půl roku do nového zřízení, lidé prý dokonce uzavírali sázky, zda zůstanou v zahraničí. Oba návrat vnímali stejně, chtěli zpátky k rodinám a především se připravovat na druhou etapu svého životního snu, dokončení cesty kolem světa. O dvanáct let později vyrazili do světa znovu jako zkušení, obdivovaní a slavní cestovatelé, mající na kontě sedm objemných cestopisů, tři celovečerní filmy, desítky krátkometrážních dokumentů, stovky besed.

Řeč je o dvou kamarádech a cestovatelích Miroslavu Zikmundovi a Jiřím Hanzelkovi.

Tito dva muži vstoupili do srdcí a povědomí tisíců lidí svou první cestou po Africe a Latinské Americe. Měla to být cesta kolem světa, ale kvůli politické situaci v Československu byly plány zkaženy. Na druhou výpravu se vydali přesně před 60 lety, 22. dubna 1959, když se dvěma vozy Tatra 805 odstartovali od Autoklubu z pražské Opletalovy ulice na cestu po Blízkém východě, monzunové Asii, Indonésii, Japonsku a asijské části bývalého Sovětského svazu.

Miroslav Zikmund nedávno oslavil 100. narozeniny. Narodil se 14. února roku 1919 v Plzni. S Jiřím Hanzelkou vytvořili legendární cestovatelskou dvojici, která projela téměř celý svět. Zažili toho více, než si dnes mnozí dokáží jen představit. Své zážitky poutavě zpracovali v mnoha knihách, filmových dokumentech a rozhlasových reportážích. 111 000 km po vlastní ose, 9 let na cestách, 6 500 000 prodaných knih, 4 celovečerní filmy, 147 reportáží, …
_________________________________________________________________________ 

Přihláška

Zdravotní karta

MĚLI  BYSTE VĚDĚT:

  • na tábor pocestujeme na kolech (příp.busem), bágly a oddílové vybavení poveze dodávka s vlekem
  • nocování ve stanech s podsadou po 2 tábornících
  • čekají nás výlety do okolí, nocování mimo tábor (s vedoucími)
  • budeme dodržovat oddílové tradice, mistrovství a zkoušky, Véčka, Bobříky
  • tradiční turistický a sportovní program doplníme o nové turnaje a zápolení, chybět nebudou mölkky, brannball, kubb, lacross, lagori a další
  • budeme si sami vařit (tedy s Ivkou) – chybět nebudou služby v kuchyni, škrábání brambor, noční hlídky a vůbec vše, co dělá tábor táborem, tedy i ohně, zpívání s kytarou
     

Cena tábora:    4 200,-Kč  (cena zahrnuje:  5x denně stravu, nájem táborové základny, organizaci, dopravu osob, materiálu a zavazadel, pronájem dodávky, materiál k programu, zdravotnický materiál, dopravu v místě k výletům, vstupné, půjčovné veškerého vybavení a překvapení).

Přihlašování na tábor: členové oddílu se zapisují u akce na webu a odevzdají vyplněnou a podepsanou přihlášku do 30. 4. Od 1. 5. se mohou přihlásit celým jménem ostatní zájemci. Přihlášku odevzdávají kluci a holky do 19 let včetně. Přihláška a Potvrzení o zdravotní způsobilosti ke stažení u informací o táboře.

Platba: do 15. 6. 2019 na účet u FIO Opava:  2500812207/2010. Jako variabilní symbol napište datum narození dítěte a do poznámky pro příjemce uveďte jméno dítěte. Můžete zasílat ve splátkách, ale vždy označte jménem dítěte. Požadujete-li fakturu pro podnik, volejte 603 373 728 (Tom Weicht)

Doklady a povinná dokumentace: Musíš mít platný POSUDEK O ZDRAVOTNÍM STAVU OD LÉKAŘE (ne starší 1 roku) ten odevzdat do 20.6, POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI odevzdáváš u odjezdu. S sebou musíš mít platnou KARTU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY,  KARTU KČT. Přihláška a potvrzení o bezinfekčnosti jsou ke stažení na www.kadao.cz u akce.

Upozornění: Podrobné informace budou ke stažení a současně je obdržíte 14 dnů před odjezdem. Již dnes však upozorňujeme: Věci musí byt sbaleny do batohu na záda (ne kufry a tašky). 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Tato akce je pouze pro registrovanné.


Přihlašení:

1. Matěj
2. Amálka
3. Lucie Habrlantová
4. Tadeáš J.
5. Kočka
6. Radim
7. Anička K.
8. Evička K.
9. Lilly
10. Marťa H.
11. Vladan Prokeš
12. Tadeáš Koráb
13. Ebi
14. Lily
15. Vendula Jűstelová
16. Eliška Jűstelová
17. Zuzka Tamfalová
18. Miška Klapetková
19. Ema
20. veverka
21. Špion
22. Vlk
23. Tadeáš Vítek
24. Kačka
25. Marek Mlčoch
26. Eliška Mlčochová - Nováček
27. Štěpík - nováček
28. Marťa
29. Maty
30. Máša Rychlá
31. Jája
32. Kůň
33. Pepina
34. Diviš
35. Kryštof B.
36. Štěpán Žilka
37. Kolo
38. OPICE
39. Julie Vlčková
40. Matěj Dubinský
41. Terisek 16
42. Zuzka Pietraszková
43. Matěj Pechník - nováček
44. Jirka Z.
45. Robin Rod - nováček
46. Daniel Rod - nováček
47. UFO
48. Vojta Tesař
49. Leňa
50. Kryštof Kunz
51. Vojta Kološ - nováček
52. Štěpán Bublík
53. Robert
54. Vojta Čermín
55. Julie Budinská
56. Sam
57. Noemi