Přihlásit
logo_kadao logo_atom

Tajuplná Asie aneb Putování Zikmunda a Hanzelky - LETNÍ STANOVÝ TÁBOR 2019 - ZBYSLAVICE

Datum:30.06 - 13.07.2019

_________________________________________________________________________

"Tento příběh začíná jako spousta legend nebo pohádek. Když jsem byl malý kluk, našel jsem někde doma v knihovně tři knížky. Dva chlapi tam na obrázcích jezdili s podivným autem po světě. A díky těm knížkám jsem si představoval spousty tehdy nevídaných věcí. Všechno to bylo tak neuvěřitelné, že jsem cestopisy zařadil někam mezi Verneovky. Ani jsem nevěděl, jestli to auto někdy existovalo, nebo je to fantazie spisovatelů, ani jestli ti pánové vůbec někdy žili. Každopádně to muselo být tak dávno, že jsem si jako prcek byl jistý, že už nežijí."

Na první cestu 22. dubna 1947 odjeli dva neznámí kluci, mladí inženýři, obchodní zástupci Tatry Kopřivnice. Domů se vrátili za tři a půl roku do nového zřízení, lidé prý dokonce uzavírali sázky, zda zůstanou v zahraničí. Oba návrat vnímali stejně, chtěli zpátky k rodinám a především se připravovat na druhou etapu svého životního snu, dokončení cesty kolem světa. O dvanáct let později vyrazili do světa znovu jako zkušení, obdivovaní a slavní cestovatelé, mající na kontě sedm objemných cestopisů, tři celovečerní filmy, desítky krátkometrážních dokumentů, stovky besed.

Řeč je o dvou kamarádech a cestovatelích Miroslavu Zikmundovi a Jiřím Hanzelkovi.

Tito dva muži vstoupili do srdcí a povědomí tisíců lidí svou první cestou po Africe a Latinské Americe. Měla to být cesta kolem světa, ale kvůli politické situaci v Československu byly plány zkaženy. Na druhou výpravu se vydali přesně před 60 lety, 22. dubna 1959, když se dvěma vozy Tatra 805 odstartovali od Autoklubu z pražské Opletalovy ulice na cestu po Blízkém východě, monzunové Asii, Indonésii, Japonsku a asijské části bývalého Sovětského svazu.

Miroslav Zikmund nedávno oslavil 100. narozeniny. Narodil se 14. února roku 1919 v Plzni. S Jiřím Hanzelkou vytvořili legendární cestovatelskou dvojici, která projela téměř celý svět. Zažili toho více, než si dnes mnozí dokáží jen představit. Své zážitky poutavě zpracovali v mnoha knihách, filmových dokumentech a rozhlasových reportážích. 111 000 km po vlastní ose, 9 let na cestách, 6 500 000 prodaných knih, 4 celovečerní filmy, 147 reportáží, …

 

Milá tábornice, milý táborníku!

Jistě se už těšíš na tábor, a proto nechceš otálet ani s výběrem toho správného kostýmu pro naši cestu po Asii! To ti tedy umožníme. Na letošní tábor budeš potřebovat velice pohodlné oblečení na cestování, které také zapadne do doby, ve které se bude celý tábor odehrávat. Ideální jsou bežové, hnědé či bílé barvy, vše bez potisku. Kluci i holky mohou mít košile, polokošile, trička či tílka na vrchní část těla. Na spodní jsou pak ideální pro kluky kraťasy (bermudy) a pro holky buď sukně či taktéž kraťasy. Ideální bude, když si s sebou na tábor vezmeš více variant, jak na teplé, tak na chladné počasí a můžes v tomto oblečení chodit celý tábor. Pokud seženeš i další doplňky, které zapadnou do doby, bude to jenom dobře. Může jít například o dobový klobouk či čepici, o hodinky či kompas a podobně. Pro tvou představu přikládáme fotografie právě z cesty slavné dvojice Z+H, aby ses měl čím inspirovat a mohl jít s maminkou či tatínkem šmejdit po second-handech či skříních doma.


_________________________________________________________________________ 

Přihláška

Zdravotní karta

MĚLI  BYSTE VĚDĚT:

  • na tábor pocestujeme na kolech (příp.busem), bágly a oddílové vybavení poveze dodávka s vlekem
  • nocování ve stanech s podsadou po 2 tábornících
  • čekají nás výlety do okolí, nocování mimo tábor (s vedoucími)
  • budeme dodržovat oddílové tradice, mistrovství a zkoušky, Véčka, Bobříky
  • tradiční turistický a sportovní program doplníme o nové turnaje a zápolení, chybět nebudou mölkky, brannball, kubb, lacross, lagori a další
  • budeme si sami vařit (tedy s Ivkou) – chybět nebudou služby v kuchyni, škrábání brambor, noční hlídky a vůbec vše, co dělá tábor táborem, tedy i ohně, zpívání s kytarou
     

Cena tábora:    4 200,-Kč  (cena zahrnuje:  5x denně stravu, nájem táborové základny, organizaci, dopravu osob, materiálu a zavazadel, pronájem dodávky, materiál k programu, zdravotnický materiál, dopravu v místě k výletům, vstupné, půjčovné veškerého vybavení a překvapení).

Přihlašování na tábor: členové oddílu se zapisují u akce na webu a odevzdají vyplněnou a podepsanou přihlášku do 30. 4. Od 1. 5. se mohou přihlásit celým jménem ostatní zájemci. Přihlášku odevzdávají kluci a holky do 19 let včetně. Přihláška a Potvrzení o zdravotní způsobilosti ke stažení u informací o táboře.

Platba: do 15. 6. 2019 na účet u FIO Opava:  2500812207/2010. Jako variabilní symbol napište datum narození dítěte a do poznámky pro příjemce uveďte jméno dítěte. Můžete zasílat ve splátkách, ale vždy označte jménem dítěte. Požadujete-li fakturu pro podnik, volejte 603 373 728 (Tom Weicht)

Doklady a povinná dokumentace: Musíš mít platný POSUDEK O ZDRAVOTNÍM STAVU OD LÉKAŘE (platnost 2 roky, může dát kopii z loňska) ten odevzdat do 20.6, POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI odevzdáváš u odjezdu. S sebou musíš mít platnou KARTU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY,  KARTU KČT. Přihláška a potvrzení o bezinfekčnosti jsou ke stažení na www.kadao.cz u akce.

Upozornění: Podrobné informace budou ke stažení a současně je obdržíte 14 dnů před odjezdem. Již dnes však upozorňujeme: Věci musí byt sbaleny do batohu na záda (ne kufry a tašky). 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Tato akce je pouze pro registrovanné.


Přihlašení:

1. Matěj
2. Amálka
3. Lucie Habrlantová
4. Tadeáš J.
5. Kočka
6. Radim
7. Anička K.
8. Evička K.
9. Marťa H.
10. Vladan Prokeš
11. Tadeáš Koráb
12. Ebi
13. Lily
14. Eliška Jűstelová
15. Zuzka Tamfalová
16. Miška Klapetková
17. Ema
18. veverka
19. Špion
20. Vlk
21. Tadeáš Vítek
22. Kačka
23. Marek Mlčoch
24. Eliška Mlčochová - Nováček
25. Štěpík - nováček
26. Marťa
27. Maty
28. Máša Rychlá
29. Jája
30. Kůň
31. Pepina
32. Diviš
33. Kryštof B.
34. Štěpán Žilka
35. Kolo
36. OPICE
37. Julie Vlčková
38. Matěj Dubinský
39. Terisek 16
40. Jirka Z.
41. Robin Rod - nováček
42. Daniel Rod - nováček
43. UFO
44. Vojta Tesař
45. Leňa
46. Kryštof Kunz
47. Vojta Kološ - nováček
48. Štěpán Bublík
49. Robert
50. Vojta Čermín
51. Julie Budinská
52. Sam
53. Noemi
54. ricrd
55. Marie Prokešová
56. Jakub R
57. klacekNeregistrováni:
58. Štěpán Koráb