Přihlásit
logo_kadao logo_atom

LETNÍ OUTDOOR na BALKÁNĚ - Černá Hora, Bosna a Hercegovina

Datum:19.07 - 03.08.2019

AKCE PLNĚ OBSAZENA!!

Černá Hora, jedna z nejmladších republik v Evropě, je malá balkánská země, plná vysokých hor, hlubokých kaňonů s průzračnými řekami, či zelených luk s koberci pestrobarevných květin. Černá Hora patří k turisticky nejpřitažlivějším zemím Evropy. Kromě moře tu najdeme dramatické monumentální hory s tisícimetrovými kaňony, jezery a vodopády, ale i řadu klidnějších pohoří s pastvinami, salašemi a jejich přátelskými obyvateli. Černohorci jsou hrdým, svobodomyslným, horami zoceleným národem a ve zdejších horských vesničkách jako by se zastavil čas. Ve městech ochutnáme znamenité místní speciality a na salaších sýr a pálenku rakiju.

Mezi vodáky je známou destinací především díky řekám Tara, Lim, Morača, Drina nebo Piva.  Zkusíme ve třech dnech splout řeku Taru, která tvoří mohutný kaňon (70 km), údajně nejkrásnější v Evropě a zájemci mohou přenocovat i v kaňonu řeky, který je až 1.300 m hlubokým kaňonem zařezaným pod stěny okolních hor a kaňon je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.Vodácký program si také zpestříme celodenními túrami, které nás zavedou do pohoří Komovi, Biogradska Gora a především Durmitor, kde si užijeme divokost černohorské přírody a jejích horských štítů. Můžeme třeba vyšplhat na hřebeny Meděd (2287 m) a  Kom Vasojevičku ( 2460 m). Zajímavá může být zastávka v trochu orientálním městě Pljevlja (mešita paši Gazi Husejna s nejvyšším minaretem na Balkáně, pravoslavný klášter Svaté trojice z 12. století). Nějakou noc strávíme u moře, ať už v Černé Hoře nebo cestou v Chorvatsku. Vodácký program obohatíme o řeky v Bosně, kde se nabízí Neretva, Vrbas, Sana,Una a Unac, v Chorvatsku pak Cetina. Na naši cestě navštívíme Sarajevo, cestou jistě nemineme město Mostar a jeho známý most, symbol válečného konfliktu v 90.letech. Jedinečné výhledy nás čekají v okolí Skadarského jezera a především na jedné z nejkrásnějších horských silnic Evropy nad „fjordem“ Boka Kotorska. Neminou nás ani malebná historická města a černohorské pobřeží Jaderského moře. Na Samozřejmě budeme jezdit na kolech, kde se bude dát. Kdyby to vyšlo, pak ještě Dubrovník nebo Split.

Cena: zatím počítáme, v rozmezí 5500 - 6500 Kč zahrnuje:  dopravu autobusem, pronájem cyklovleku, mapy, zdrav.materiál, organizaci, 2 řidiči, překvapení, nebude chybět outdoorové tričko, vodácká oddílová i zapůjčená výbava, trocha cyklomatzeriálu pro nejnutnější opravy, plynové bomby a vařiče 

Cena nezahrnuje:  poplatky za splutí řek a vstupy do NP (Tara cca 50E, Durmitor 5E, všechny řeky nějaký poplatek cca 5E), kempovné (opět se skládáme v buse, odhad do 10E/noc), vstupy, místní doprava - např.loď

Vodácká náročnost: WWI - WW III 

Doprava: autobusem s klimatizací, 2 řidiči, nápoje v lednici než to "mlaskneme" 
Ubytování: ve vlastním stanu v jednoduchých kempech a na tábořištích a 1-2x placený bivak v kaňonu Tary.

Strava: vlastní . V Černé Hoře jsou ceny potravin a jídla v restauraci zhruba na úrovni České republiky, někdy i nižší.

Přihlašování:    přihlásit se můžeš ihned zapsáním na web u akce. Cestovat s námi může 36 členů i nečlenů oddílu, na tento počet je přihlašování nastaveno. Přednost však  mají členové oddílu a to do 28.2. Všichni musí zaslat vyplněnou přihlášku na email tom.weicht@seznam.cz , která je ke stažení u akce na webu, do 31.3. Důležité je především sdělení zapůjčení vodáckého vybavení. Na této akci bude potřeba vodácký vak na věci pro vezení věcí a přespání v kaňonu Tary. Pokud chcete vědět něco navíc pak u Toma Weichta 603 37 37 28 nebo Adama Diba Weichta 737 957 396. 

Úhrada: Zálohu 2000 Kč uhraďte do 15.4. a doplatek proveďte do 20.7.2019. Platby zasílejte na účet Kadao u FIO č.ú:   2500812207/2010 a do poznámky uveďte své jméno.

 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Jméno a příjmení:
Poznámka:
Tel:
Email:
Opiš:

*Prosíme o přihlašování s registrací.

Přihlašení:

1. TOM
2. DiB
3. Ada
4. Amálka
5. Jezus
6. Šárka
7. Šupolka
8. Keliš
9. Diviš
10. Pepina
11. Uršulák
12. Markét
13. Robert
14. Máša Rychlá
15. OPICE
16. TeTe
17. Jirka Z.
18. Stoki
19. Kuba Šram
20. Julie VlčkováNeregistrováni:
21. Lubomír Toloch
22. Martin Učík
23. Lada Eliášová
24. Ivka W.
25. Lucie
26. Nikola Lubojacký
27. Ivana Lubojacká
28. Jiří Lubojacký
29. Tonda Hon
30. Helča Honová
31. Martin Sikora
32. Eva Sikorová
33. Pepa Eliáš
34. Elen Eliášova
35. Pavel Kaluža
36. Evka Staroštíková
37. Martina Otipková