Přihlásit
logo_kadao logo_atom

TERMESZETJAROFESZTIVAL - pěší-voda - cyklo turistika na mezinárodním srazu KČT

Datum:04.09 - 08.09.2019

                                      pěší-voda - cyklo - turistika na mezinárodním srazu KČT v Maďarsku DUNAKANYAR Hikers Festival              ______________________________________________________________________________________________________________________________________

O prázdninách nejedeme na cyklopuťák, neboť máme zajímavou možnost se zúčastnit mezinárodního srazu turistů v Maďarsku. Přestože již začne škola, bude snad možné ještě odjet do zajímavého místa, nedaleko Visegradu, který je sám o sobě, velmi zajímavým místem.  (Zapisují se také vedoucí.)

Chtěli bychom vyprav alespoň 2 dodávky, které potáhnou kola. Pokud nás bude více zajistíme autobus s vlekem. Přednost v přihlašování mají členové KADAO, potom jejich rodiče a přátelé. Ideální počet je 9, 18 osob a větší počty již jsou na bus. Přihlášení:      musíme zajistit dopravu, případně stravu a další,  potřebujeme znát přesnější počty zájemců zapisujte se u akce do 15.8. 2019 - KONEČNÉ DATUM

 

Pořadatelé srazu připravují ve dnech bohatý turistický i společenský program, který bude obsahovat túry s průvodcem i bez něj, cyklovýlety, splutí Dunaje na kánoích……

Namátkou, z čeho budeme vybírat:

Visegrád – hrad a katedrála,

Ostřihom – katedrála, termální koupaliště

Szentedre – umělecké městečko, skanzen

Pohoří Börszöny - vrcholky nad 900 m

Verőce  historická úzkokolejka

Cyklookruh Verrőce – Katalinpuszt

Verőce – Kisoroszi – Verőce vč. přistání na severním cípu ostrova Szentendre (vesty, bezpečnost zajištěna)

Přestože je to sraz mazinárodní, kde budou KČT, KST a dalších turistické kluby, tedy dospělácký, v kempu bude program i pro mládež - tomíky a my si samozřejmě uděláme program vlastní = NÁŠ.  Naši snahou bude vidět, co nejvíce ze zajímavého okolí. Spát budeme v našich stanech v kempu. Stravovat se budeme podle toho, jaké ceny nabídnou pořadatelé a nebo si budeme sami vařit.

Doprava:        Chtěli bychom jet dodávkami s vlekem na kola nebo popřípadě společným autobusem z Ostravy s ostatními oddíly. Odjíždět budeme ve středu cca ve 14.00, návrat v neděli cca do 18.00.

Další platby: za výlety, vlaky, lanovky, vstupné apod. - se budou hradit zvlášť a včas zjistíme a dáme vědět. Zahrneme je do celkové platbyDůležité: ceny v Maďarsku jsou velmi podobné našim nebo nižší.

Cenu sdělíme až podle počtu přihlášených, ale velmi přibližný předpoklad: 260 Kč srazový poplatek, 350 Kč nocleh 4 noci,   1200 Kč doprava,  vstupy a stravu zatím nevíme ??.  Celkem odhad 2500 Kč. Přesnější částku přidáme později dle informací pořadatelů.

Předpokládáme odjezd ve středu 4.9. odpoledne cca 14,00     návrat v neděli odpoledne do 18,00 (dáme vědět)

Pořadatelé připravují www.termeszetjarofesztival.hu, kde jsou informace o srazu (i ve slovenštině).

Všechny informace sdělí Tom Weicht, 603 373728

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Jméno a příjmení:
Poznámka:
Tel:
Email:
Opiš:

*Prosíme o přihlašování s registrací.

Přihlašení:

1. TOM
2. Kryštof Kunz
3. Eliška Jűstelová
4. Markét
5. Kača H.
6. Vojta Tesař
7. Špion
8. Pepina