Přihlásit
logo_kadao logo_atom

LETNÍ TÁBOROVÁ ŠKOLA - pro mladé vedoucí

Datum:20.08 - 27.08.2021

BOHUŽEL JSME PŘÍLEŽITOST NEVYUŽILI!!

JE TO ŠKODA!!

 

V novém roce 2021 (pakliže bude covidová situace příznivá) se v termínu  od 20.8. do 27. 8. uskuteční Moravská letní táborová škola na Polaně.

Jet mohou 3 - 4 instruktoři oddílu. Vlastně jet musí, neboť jde o velmi kvalitní vzdělávání a aktivitu pro všechny vedoucí ve věku 16 - 18 let.

Letní táborová škola. Tři slova. Dvě z nich by mohla návštěvníka těchto stránek zaujmout a přitáhnout (letní a táborová, to přeci slibuje pěkné počasí, zážitky), třetí slovo - škola - může odradit. Ale to by byla škoda. Naše táborové školy Vás opravdu mají něco naučit. Za šest či sedm dní vám mohou napomoci sžít se s partou vrstevníků, komunikovat slidmi stejně starými i s o něco staršími - instruktory LTŠ. Už to není málo! Letní táborové školy jsou určeny pro dospívající mladé lidi, tomíky, kteří prožili nějakou dobu se svým oddílem a chtěli by v něm nadále pracovat jako instruktoři a vedoucí.

Týdenní pobyt na LTŠ pomůže jejím absolventům se zodpovězením několika otázek:

  1. Oddíl je parta! Umím s takovou partou komunikovat, umím se v ní orientovat, umím ji řídit?
  2. V oddíle nesmí být nuda! Své mladší kamarády musím umět zaujmout, pobavit, motivovat k práci pro celek. Mám na to dost nápadů, podnětů a sil?
  3. Oddíl, to je také řád, odpovědnost a systém! Dodržím dané slovo? Mám špetku organizačního talentu?

Možná vás napadne, že k zodpovězení výše uvedeného není potřeba nikam jezdit, že vám stačí dosavadní oddílová praxe, a to co "okoukáte" od svých vedoucích. Omyl. Letní táborové školy poskytnou víc. Potkají se tu do té doby cizí lidé, přinesou s sebou své zvyky, postřehy a rituály z jednotlivých oddílů. Jejich týdenní snažení vedou kvalifikovaní a zkušení oddíloví praktici, instruktoři s invencí, kteří se snaží připravit co nejpestřejší program. Na táborové škole si zahrajete nové hry, vyzkoušíte nový druh sportu, přesvědčíte se o svých rukodělných vlohách, utužíte sebeovládání, ale třeba i pozvednete hlas s kytarou.

Kdo přichází z dobrého, invenčně vedeného oddílu, nebude šokován, ale jen příjemně překvapen, co všechno se děje "u cizích" a co by bylo zajímavé naučit své svěřence. Pokud však na táborovou školu zabloudí někdo z oddílů vedených mátožně a mdle, případně z oddílů příliš jednostranně zaměřených, nevyjde z tichého koprnění.

 

 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Jméno a příjmení:
Poznámka:
Tel:
Email:
Opiš:

*Prosíme o přihlašování s registrací.

Přihlašení: