Přihlásit
logo_kadao logo_atom

BABÍ LÉTO na horách - Přechod Malé Fatry

Datum:28.09 - 30.09.2023

Přechod Malé Fatry

Vysoké Tatry v roce 2017, Nízké Tatry v roce 2018, v roce 2020 a 2022 Covidové hory, v roce 2021 Krkonoše a v roce 2023, se nám snad (2020) plánovaná Malá Fatra podaří?

Vyrazíme z Terchové přes Janošíkové Diery na vrchol Velký Rozsutec, pak přes vrcholy Stoh a Stieny na Chatu pod Chlebom. Druhý den vylezeme na Velký Kriváň, nejvyšší horu Malé Fatry a poté dojdeme až na Chatu pod Suchým. Obě horské chaty se nám podařilo rezervovat, přestože jde o turisticky velmi žádaný termín.

V sobotu jen slezeme z hor k hradu Střečno nad řekou Váh a buď ještě přespíme někde u Žiliny nebo večer dorazíme domů, uvidíme?

Sraz: ve čtvrtek  28. září v _____na Východním nádraží, návrat: v sobotu30.9. /neděli 1.10.  Akci zatím vypisujeme na 2 noci, ale je možné, že seženeme ještě jednu noc někde v údolí a zůstaneme do neděle. Uvidíme?

Jedeme vlakem bez doprovodného auta, všechny věci si neseme na zádech. Spíme ve dvou horských chatách pod střechou ve vlastním spacáku. Karimatku nepotřebuješ, vzít si však můžeš, ale spacák určitě ano (stačí tenký, lehký, cyklo), spíme všichni pohromadě, bude určitě teplo i smrádek). Jídlo neorganizujeme společně, na chatách se ale normálně vaří. Po cestě samozřejmě není žádný obchod. Máš tedy dvě možnosti: můžeš si nést vlastní jídlo na zádech celé tři dny nebo přibalíš nějaká eura na stravu a dáš si něco na chalupě (večeře cca 10–20 Euro).

S sebou: funkční oblečení, výbornou turistickou, pláštěnku, čepici, rukavice, lehké přezůvky do místnosti, hygienické potřeby, ručník a plavky, baterku, drobnou hru, osobní lékárničku a léky, peníze pro vlastní potřebu, průkazku zdrav. poj., cestovná pas nebo občanský průkaz, jídlo (ideálně suché potraviny, müsli tyčinky, atd.) a pití, hodí se nesmeky nebo trekové hole.

Cena: do 2000 Kč, posílejte na účet oddílu zálohu 1000 Kč, protože zálohu musíme uhradit již v lednu. Do poznámky uveďte své jméno a slovo FATRA. V ceně veškerá doprava (vlaky, bus na Slovensku), 2-3x ubytování, drobný dáreček. Přesnější výšku platby sdělíme až budeme vědět výseldky grantových žádostí a především všechny požadavky (dopravců, chalup) ad.

Máme zabukovaných 30 míst. Jít mohou všichni, kteří neskučí, nebečí, unesou svůj bágl, který si sami sbalí. Akce je určena spíše pro starší od 6. třídy, zvyklé chodit do kopce za každého počasí, přihlásit se mohou i mladší, ale opravdu odolní. Každý den půjdeme cca 15 km, ale s velkým převýšením. Přihlásit nutno okamžitě, do kapacity, která je omezena. (28.svátek 29. nuto si vyřídit páteční uvolnění ze školy či práce). Se všemi současnými členy, mohou jít i bývalí členové.

 

Přihlásit se na výpravu:

Přezdívka:

Heslo:

přihlásit trvale na tomto počítači
Registrovat
Zapomenute heslo

Přihlásit bez registrace:

Jméno a příjmení:
Poznámka:
Tel:
Email:
Opiš:

*Prosíme o přihlašování s registrací.

Přihlašení:

1. Matěj
2. TOM
3. TeTe
4. Zuzka Tamfalová
5. Pepina
6. Ema Goldmannová
7. LP
8. Miška Klapetková
9. Ema
10. Kača H.
11. Mája
12. Robert
13. Lazy
14. Vlk