logo_kadao logo_atom

titulni_obrazek
znacka

Kadar 2018

Ahoj. Tento článek bude o Kadaru. Kadar je náš nejdůležitější závod. Letos se výjimečně vydařil, protože nepršelo. Stejně jako každý rok jsme vyrazili na kolech do Vršovic. Nejmladší skupina jela s Tomem, prostřední s TeTe a nejstarší s Danečkem. Cesta do kopců byla náročná, ale všichni ji úspěšně zvládli. Když všichni dorazili, postavili jsme stany a Méďa už volal prvního závodníka na start. Celkem běželo 41 závodníků z toho 16 nováčků, 11 mladších a 14 starších. Během závodu nás jako vždy čekalo 60 otázek, 8 kontrol (plížení, vzduchovka, uzly, orientace mapy, azimut, hody míčkem, odhad vzdálenosti a přecházení lana) a nová byla rychlostní prémie (nebyly tam otázky, prostě si běžel, jak nejrychleji jsi uměl). Po doběhnutí všech závodníků jsme měli volno. Asi v šest hodin bylo vyhlášení nováčkovské zkoušky, kterou splnili téměř všichni. Potom proběhlo vyhlášení samotného Kadaru. V kategorii nováčků vyhrál David, u mladších vyhrála Pepina a úplně celý Kadar vyhrála Jája, druhý byl Robo a třetí byla Máša. Po vyhlášení si všichni zašli pro lžičky a začal se jíst ten velký kopec zmrzliny, který Jája vyhrála.  Pak se už jenom obléknout do dlouhého oblečení a honem jít zpívat a opékat buřty k ohni. Druhý den jsme sbalili stany a všechny ostatní věci. Až bylo vše uklizeno, tak jsme nasedli na kola a jeli jsme na komárovské hřiště hrát lagori a softbal. Bylo velké vedro, tak jsme si šli koupit nanuk. Pak zase nasedli na kola a smutně jeli zpět do Opavy ke klubovně. Za tento Kadar jsem velmi ráda, jelikož se počasí opravdu vydařilo. Na příští rok přeji všem, aby se mohli napsat na kotlík stejně jako já. :)                                                                                                                                                                                  Jája
znacka

SOFTBAL NA ŠTĚRKOVNĚ U HLUČÍNA

Příjemná sobota v kempu hlučínské Štěrkovny byla opět ve znamení softbalu, který pořádali kluci a holky oddílu TOM ZÁLESÁK. Letní počasí přerušila jen jedna vydatná půlhodinová bouřka, ale vše ostatní bylo tak, jak mělo být: koupací počasí, čtyři hřiště, 6 družstev mladších a 6 družstev starších, grilovaná uzeninka a kofola stále po celý den a hlavně netradiční sport, při kterém se naštěstí nic moc vážného nestalo (až na nějakou tu bouli od míčku).  Obě naše družstva (tzn. do 15 let i 16 a výše)  jedenkrát prohrála a jedenkrát vyhrála ve svých skupinách a při hře o 3. a 4.místo obě porazila své soupeře a umístila se na krásném třetím místě. Pravidla turnaje říkají, že se sčítají umístění družstev, tedy náš součet byl 6. Tentýž součet mělo i třinecké Maracaibo (1.+ 5.) a proto jsme se společně umístili na společném 1.a 2.místě. Putovní štít si tak po domluvě odvezli třinečtí a jistě nás na něm také zvěční? Také procházka kolem vody tam i zěpt do Jilešovic k vlaku byla příjemná.  Podali jsem také návrh, aby se na Štěrkovně konal příští rok celý sportovní společný víkend (softbal + lagori) i s noclehem, ohněm a pékáním. Taky, aby nejmladší kategorie do 12 let mohla hrát bez nadhozu tzv. Bee Ball, který se hraje s gumovým míčkem a odpaluje se ze stacionárního stojanu.  Uvidíme, čeho se příští rok dočkáme, každopádně je vždy v Hlučíně hodně příjemně a vždy se sem moc těšíme. Díky, Zálesákům!
znacka

Hořcová výzva je u konce

Milí kamarádi, Hořcová výzva úderem nedělní půlnoci skončila. Většině z nás přinesla spoustu krásných zážitků, odříkání, zábavy, smutku. Každopádně děkuji všem, kteří se do výzvy zapojili a plnili ji s vervou.  Kadao skončilo na celkovém 26. místě s průmerně 183,79 body.  Nejlepší v oddíle byla Terezka Pavlíčková (Terisek 16), které chyběl jediný úkol, aby splnila všech 107 úkolů a s 396 body skončila na celkovém 45. místě v kategorii dětí. Gratulujeme, Terko, a děkujeme za skvělou reprezentaci! Hned za Terkou skončili s 378 body Marťa Hendrych (celkově 83.) a brácha Mates Hendrych (celkově 98.). V kategorii kmetů zvítězil s 358 body DiB, který obsadil celkové 55. místo. Hned za ním se umístil s 350 body celkově 62. Tom a se stejným počtem bodů, ale větším počtem dnů splněných úkolů, skončila na třetím místě Renatice, mamka od Abi, která tak celkově obsadila 63. místo. Všechny výsledky můžete najít na stránkách Hořcové výzvy. Kategorie dětí: 1. Terisek 16  396 1304 2. Marťa  378 1364 3. Mates  372 1386 4. Abigail  370 1608 5. Nomi  347 1768 6. Veverka  339 1427 7. Lilly  334 1604 8. Míša  330 1290 9. Kočka  330 1414 10. Kačka  321 2150 Kategorie kmetů: 1. DiB  358 1917 2. Tom  350 1514 3. Renatice  350 1897 4. Medvěd  348 1297 5. Markéta  337 1728 6. Ada  331 1458 7. Zuzana  275 2080 8. Bája  272 676 9. TeTe  266 1162 10. Daneček  192 733