Přihlásit
logo_kadao logo_atom
znacka

ODDÍLOVÁ DESÍTKA

Pozor! Pozor! Přinášíme další úkoly z nové oddílové aktivity ODDÍLOVÁ DESÍTKA   Srdcař Udělá zápis do kroniky či článek do Bobra (V) Vytvoř zajímavý článek do oddílového časopisu nebo zápis do kroniky z oddílové akce. Zná slova a umí zazpívat hymnu oddílu (V)   Všeuměl Uváže 6 uzlů pod 1 minutu (V) Ovládá Morseovu abecedu písmem, zvukem a světlem (V)   Sportovec Vyskáče 30 schodů po 1 noze bez větší přestávky a bez držení (V) Zúčastní se některé z výprav se sportovním turnajem (V)   Orienťák Umí pracovat s buzolou, azimutem. (V) Umí ovládat orientaci mapy, orientaci buzoly a kompasu, azimut, světové strany. Zorientuje mapu, chápe vzdálenosti, měřítka a vrstevnice (V)   Výletník Navštíví 5 hradů, zámků nebo zřícenin (V+R) O návštěvách si vede podrobný záznam v deníku nebo pořídí fotodokumentaci. Navštíví 3 vrcholy nad 1000 m (V+R) O návštěvách si vede podrobný záznam v deníku nebo pořídí fotodokumentaci.   Ajťák Vytvoří a přednese poutavou fotoprezentaci z oddílové akce i doprovodným textem (V) Na svém chytrém telefonu (případně telefonu rodičů) má nainstalovanou a správně nastavenou aplikaci ZÁCHRANKA, umí tuto aplikaci ovládat   Ekolog 10 dní za sebou se osprchuje ve studené vodě (R) Ke splnění tohoto úkolu je potřeba se sprchovat opravdu pouze a jen studenou vodu. Sám pouze  s cizí dopomocí  zasadí na vhodném místě strom (R+V)   Táborník Otevře i konzervu nožíkovým otvírákem. (V) Rozezná typy ohnišť (V)   Přírodovědník Vyfotografuje ve volné přírodě čtyři různé druhy savců. (R) Fotografie zvířat přinese do klubovny, kde budou vystaveny na oddílové nástěnce. Podle stop rozezná zvěř a udělá jeden sádrový odlitek  (V)   Trosečník Vypěstuje doma nebo na zahradě rostlinu, ze které sklidí plod (V) Výpěstek je potřeba přinést do oddílu a pochlubit se s ním ostatním členům. Sám se sbalí na vícedenní výpravu. (R + V)
znacka

SLAVILI JSME

Sobotní ranní deštivé probuzení nám okamžitě sdělilo, že oslava 35 let od založení TOM KADAO venku nebude. I přes nepříznivé počasí se nás ale sešlo hodně. Byl nachystaný slavností oheň, všechny zábavy připraveny do lesa, stejně jako veškerý materiál složen v chajdě ve Vršovicích u Opavy. Od rána žhavíme telefony a píšeme na web zprávy klukům, holkám a jejich rodičům a známým, abychom všem sdělili všechny změny. Naštěstí máme v záloze školu v Komárově, která se o víkendu stala naší základnou do nepohody.  A přesto, že to ze startu nevypadalo slavně, nakonec se celá oslava podařila. Dorty byly napečeny z 230 muffinů, kroniky vystaveny a světe div se, fakt se prohlížely.   Běžela nekonečná videa z naší činnosti, čepovala se malinovka a švestkové Bernardovo nealkoholické pivo (díky, pane Psoto!), plnily se úkoly, na jejichž konci byl vlastnoručně vyrobený buton, hledali se vedoucí v mládí a dnes, házelo se na Toma, střílelo na vedoucí, sprásklo se skoro 30 litrů zelňačky, rozdávaly se a přijímaly dárky (děkujeme všem, kdo nám poslal přání nebo osobně přinesl), premiéru zažily nové filmy táborový film Tajuplná Asie a outdoorový film Balkán 2019, natáčely se videovzkazy pro další generace, úsměvy vyvolávala KadaoFotoBudka, kde se mnozí vyřádili a samozřejmě nemohl chybět oheň. Byl sice nějaký divný, ale byl náš a byl jediným řešením, které nám sobotní liják a prostor školy dovolil. Zapálili jsme jej ve jménu všeho, co je nám blízké, ze čtyř stran, na počest přátelství, přírody, oddílu a  dlouhých let ve zdraví.   A přestože byl tak zvláštní a zapálen jakýmisi podivnými prskavkami, bylo u něj veselo (díky všem, kteří si připravili písničku, scénku, vtip, výstup), příjemně, zpěvavě a dobře. Hrálo se a zpívalo dlouho, přes půlnoc a pak, když šli malí spát, tak jsme "načli" dort, který Tom dostal ke svým narozeninám a dlouho jsme si povídali o oddíle, co nás čeká a možná nemine.   Vzhůru do dalších dnů, měsíců či snad let? Uvidíme!   Máte-li chuť zjistit více, pak  https://www.kadao.cz/foto/index.php/2019/Je-n-m-35 https://www.kadao.cz/foto/index.php/2019/KadaoFotobudka Tom Weicht P.S: S podivem, že vím o těch, kteří nebyli, což je podivné, neboť to nebyla výprava, jako každá jiná.  

Poslední akce

poseni obrazekposeni obrazekposeni obrazekposeni obrazek
pisen

Tichá voda - Tomáš Klus

capo 2

ntro: GG7CCmiGDCGD

1. Už zas Gtrochu blbě je
Blbá 
G7doba blbý místo blbej čas
Cnikde žádná naděje
žádný 
Cmisvětlo ani vnitřní hlas
Vše 
Gmlčí, tak si tu Dtrčím a přebýCvám GD

2. Místo nebe tvrdej dekl
Tak jsem ze dna zkusil skočit
Tvrdej osud, ale nevyměkl
Ani pro ty mý smutný oči
Tak se jen dívám, jak přebývám

Ref.: 
EmiAž tichá voda promluC
a prolomí hráz neteč
Gnou
zamí
Dří do moří
Až tichá voda promluví
a prolomí hráz netečnou
zamíří do moří

Mezihra: 
GG7CCmiGDCGD

3. Dobře není to tak zlé
mám kámoše a práci si najdu
I Fénix si užíval let
Tak nekecám zbytečně a jdu
podél řeky až tam, kde přebývám

4. Štěstí se jednou unaví
a třeba padne zrovna na moji postel
a to pak budou záplavy
Samí svatební hosté
a ty tam kde přebývám

Ref.: Až tichá voda...

Mezihra: 
F#miD - 4x

Ref.: 
F#miAž tichá voda promluD
a prolomí hráz neteč
Anou
zamí
Eří do moří
Až tichá voda promluví
a prolomí hráz netečnou
zamíří do moří


F#miDAE - 2x

Prosinec
Po Ut St Čt Pa So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Leden
Po Ut St Čt Pa So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Vzkazy

Ebi04.12.2019 (15:22)

Ebi04.12.2019 (15:22)

Ebi04.12.2019 (15:22)
lily a ja dnes nejdem na schuzku
Štěpán Žilka04.12.2019 (14:48)
Omlouvám se z dnešní schůzky.
PEPA - neregistrován04.12.2019 (13:53)
Omlouvám se nepřijdu na schůzku. Potřebujeme nakoupit pár věcí na zimu.
partneři
Opava Atom MS krajk KCT MSMT Tesco

TOM 4207 KADAO děkuje MŠMT ČR za finanční podporu sportovní a turistické činnosti dětí a mládeže v rámci programu MŮJ KLUB.

A-TOM ČR, TOM 4207 KADAO se umístil na 1. místě v soutěži hypermarketu Tesco Opava, v rámci Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Tímto chceme poděkovat Nadačnímu fondu Tesco za příležitost účastnit se tohoto nadačního programu a zejména všem lidem, kteří hlasovali pro náš projekt "Zvedněme děti od počítačů". Prostřednictvím 9 780 hlasů jsme získali 30 000 Kč, ze kterých financujeme aktivity celoroční činnosti roku 2019 pro děti a mládež Turistického oddílu Kamarádi dálek Opava. Děkujeme, že pomáháte.

TOM 4207 KADAO děkuje MORAVSKOSLEZSKÉMU KRAJI a STATUTÁRTNÍMU MĚSTU OPAVA za finanční podporu CELOROČNÍ sportovní, turistické a táborové činnosti dětí a mládeže v rámci DOTAČNÍCH programů